In de week van 7 t/m 13 oktober gaat de week van de toegankelijkheid van start voor de OSG!
Van 7 t/m 13 oktober is het de Week van de Toegankelijkheid. Ook op de OSG wordt hier aandacht aan besteed. Tijdens de gymlessen krijgen de leerlingen uit de onderbouw een aangepast en vooral sportief programma, waarin ervaren en bewustwording centraal staan.
De leerlingen maken kennis met zitvolleybal en rolstoelbasketbal. Tijdens deze lessen ervaren zij zelf hoe het is om te sporten met een lichamelijke beperking. Een lichamelijke beperking betekent namelijk niet dat je niet meer kunt sporten of bewegen. Met de juiste aanpassingen is het mogelijk om actief mee te doen en plezier te beleven aan sport.
Voor het rolstoelbasketbal worden de lessen verzorgd door John van der Meer van Scool on Wheels. Het zitvolleybal wordt gegeven door Wouter Bakker namens de NEVOBO, samen met een collega-volleyballer. Daarnaast bieden de eigen gymdocenten de nodige ondersteuning tijdens de lessen.
Ook Robert Bakker namens Sportstichting Texel is tijdens de activiteiten aanwezig. De Week van de Toegankelijkheid wordt georganiseerd door Sportstichting Texel en mede ondersteund door Texel Samen Eén.
Met deze sportieve lessen willen de organisatoren leerlingen op een actieve manier laten ervaren dat een beperking niet hoeft te betekenen dat je aan de kant staat. Door te kijken naar wat wél mogelijk is en welke aanpassingen daarbij helpen, wordt toegankelijk sporten voor iedereen dichterbij gebracht.